Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë kushte për reshje të dendura të shiut dhe bubullima, kryesisht në pjesët perëndimore të vendit.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 30 deri në 38 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Pasdite në disa pjesë të luginës do të ketë reshje të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 36 gradë Celsiusë.