Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale.

Pasdite në vendet malore do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 12 deri në 19 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 28 deri 34 gradë celsius.

Nesër moti do të jetë me diell dhe vranësira lokale.