Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale.

Do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi i pjesës veriore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri 17, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 23 deri 31 gradë celsius.

Mot me diell dhe të ngrohtë do të ketë edhe nesër, ndërsa nga e mërkura do të ketë mot të paqëndrueshëm në pjesën perëndimore të vendit.