Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot paradite do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut, pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 20 deri në 26 trade.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, paradite me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të ulet në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 24 gradë Celsiusë.