Moti sot me vranësira, rënie të temperaturave mesatare

Moti sot në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe i ftohtë me periudha me diell dhe i moderuar. Do të ketë reshje dëborë në verilindje të vendit. Temperaturat e mëngjesit do të variojnë nga -11 në -1 gradë, dhe temperaturat e ditës nga -2 deri në 7 gradë.

Në Shkup, ka një mot të ndryshueshëm me re dhe të ftohtë me periudha me diell. Do të fryjë erë e moderuar në veri. Temperatura e mëngjesit do të bjerë në -6 dhe ajo e ditës do të arrijë 3 gradë.