Moti sot me vranësira mesatare, pasdite me reshje shiu dhe bubullima

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira mesatare, priten reshje shiu dhe bubullima. Në pjesën perëndimore të vendit do të fryj erë e përforcuar nga drejtimi jugperëndimore. Temperatura minimale do të jetë në interval preh 12 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 27 deri në 36 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe reshje shiu. Temperatura minimale do të ulet në 18 gradë ndërsa ajo maksimale do të arrij në 29 gradë Celsiusë.