Moti sot me vranësira dhe reshje shiu

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe shi, kryesisht në pjesët perëndimore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej zero deri në gjashtë, ndërsa ajo e ditës prej tetë deri në 15 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në dy gradë, ndërsa ajo e ditës deri në 10 gradë Celsius.