Moti sot me vranësira dhe reshje shiu

Moti do të jetë kryesisht i vranët me reshje të shiut, veçanërisht në orët e pasdites dhe orët e mbrëmjes, kur në disa vende reshjet do të jenë më të mëdha.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej tre deri nëntë gradë, ndërsa ajo e ditës prej 10 deri 20 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira me reshje të shiut. Do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi jugperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në gjashtë gradë, ndërsa ajo e ditës deri 17 gradë.