Moti sot me reshje shiu, borë në vendet malore

Mëngjesi i sotëm nisi me reshje shiu, ndërsa gjatë ditës do të ketë vranësira të vazhdueshme. Reshjet e shiut do të jenë prezente gjatë gjithë ditës së sotme, në të gjithë vendin. Në zonat malore reshjet do të jenë në formë bore. Temperaturat minimale do të jetë 2 gradë Celsius dhe ajo maksimale 6 gradë Celsius. Era pritet të fryjë mesatare.