Moti sot me diell dhe vranësira mesatare

Moti sot në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me vranësira dhe periudha me diell. Do të fryjë edhe erë e lehtë nga drejtimi lindor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 4 deri 14 gradë.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell si dhe rritje të temperaturave ditore.