Moti sot me diell dhe i ngrohtë

Moti në vend do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Paradite do të ketë kushte për paraqitjen e mjegullës nëpër lugina.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus tre deri në shtatë gradë, ndërsa ajo e ditës prej shtatë deri në 16 gradë.

Vijon periudhë e motit stabil dhe më të ngrohtë. Nga e hëna nëpër disa lugina moti do të jetë i vranët, me mjegull dhe më i ftohtë. Shi lokal do të ketë të enjten në orët e pasdites dhe të natës drejtë së premtes.