Moti sot me diell dhe erë të dobët

Moti sot në mbarë vendin në mëngjes do të jetë ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe me erë të dobët deri në mesatare verilindore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus dy deri në pesë gradë Celsius, ndërsa e ditës prej tetë deri në 20 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbaj mot me diell dhe me erë të dobët deri në mesatare verilindore.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në zero gradë, ndërsa e ditës deri në 18 gradë Celsius.