Moti sot kryesisht i vranët, ulje të temperaturave

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare veriore. Nëpër disa lugina do të ketë mjegull.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri 2 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 3 deri 7 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell nëpër disa vende dhe vranësira.