Moti sot

Moti sot do të jetë me diell me temperatura të ulëta të mëngjesit që do të zbresin deri në s4 gradë ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në 23 gradë.

Sinoptikët kanë paralajmëruar që nga e hëna reshje shiu pasdite, fillimisht në pjesët perëndimore, të cilat gjatë natës do të përhapen edhe në pjesët tjera të vendit. Të martën moti do të jetë i paqëndrueshëm dhe reshjet do të kenë karakter të rrëmbyeshëm dhe do të pasohen me bubullima dhe erë të fortë. Gjatë këtyre ditëve do të fryjë erë mesatare deri e fortë jugore.