Moti paradite me diell, pasdite me reshje shiu dhe bubullima

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, pasdite në më shumë vende me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 21 deri në 26 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë mot i ngjashëm, paradite me diell dhe me vranësira, padite në disa pjesë të luginës me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsiusë.