Moti në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në mëngjes do të jetë i freskët, gjatë ditës me diell me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtime të ndryshueshme.

Temperaturat minimale do të jetë 4 deri në 16 gradë, ndërsa maksimalja do të arrij nga 22 deri në 28 gradë.

Në ditët në vazhdim do të kemi mot të paqëndrueshëm dhe relativisht i ngrohtë me mëngjese të freskëta. Nesër dhe pasnesër pasdite do të ketë rritje lokale të vranësirave dhe kushte për reshje lokale të shkurtra shiu.