Moti me vranësira, temperatura deri në 18 gradë

Moti sot në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me periudha me diell dhe temperatura mbi mesataren. Do të fryjë erë e matur deri e përforcuar nga drejtimi jugor dhe juglindor (vende-vende me shpejtësi rreth 80 km/orë). Pasdite, në pjesët perëndimore do të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut të cilat gjatë natës do të zgjerohen çdo kund. Në male reshjet do të jenë të borës. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 6 deri 11 gradë, ndërsa e ditës prej 13 deri 18 gradë.

Edh në Shkup e rrethinë do të mbaj mot me vranësira, gjatë mbrëmjes do të ketë reshje të shiut. Temperatura minimale do të ulet deri në 7 gradë ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 16 gradë Celsiusë.