Moti me vranësira dhe reshje shiu, temperatura deri më 14 gradë

Moti do të jetë i vranët me reshje të shiu, të cilat në disa vende do të jenë më të mëdha dhe të rrëmbyeshme, të shoqëruara me bubullima të kohëpaskohshme. Do të fryj erë mesatare, kryesisht nga drejtimi jugperëndimor, informon Drejtoria e Punëve Hidrometeorologjike.

Temperatura maksimale do të sillet prej 4 deri më 14 gradë Celisusë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira dhe me reshje shiu. Temperatura maksimale do të arrij deri në 7 gradë Celsiusë.