Moti me vranësira dhe reshje shiu në pjesët jugore të vendit

Moti në mbarë vendin në orët e mëngjesit do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me vranësirë, në pjesët jugore me reshje të shiut. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi juglindor, veçanërisht përgjatë Vardarit.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizë nga minus 6 deri në 1 gradë, ndërsa temperaturat e ditës nga 5 deri në 13 gradë.

Në Shkup gjatë mëngjesit ftohtë, ndërsa gjatë ditës me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha me diell. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare juglindore. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri në minus 4, ndërsa e ditës do të arrijë në 14 gradë.