Moti me shi dhe vranësira

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me shi. Reshjet lokale do të jenë më të bollshme (mbi 25 l/m2), veçanërisht në pjesët perëndimore dhe juglindore. Gjatë natës reshjet e shiut do të kalojnë në reshje dëborë edhe në zonat më të larta të larta, informon Drejtoria për punë Hidrometeorologjike.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz nga zero deri në 7 gradë celsius dhe temperaturat e ditës nga 3 deri në 12 gradë celsius. Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira dhe me reshje shiu. Temperatura e mëngjesit do të arrijë në 4 gradë dhe temperatura ditore deri në 8 gradë.

Stabilizim kalimtar të motit do të jetë të enjten dhe të premten nga fundi i ditës, ndërsa nga e shtuna pritet valë e re shiu, ndërsa në malet me dëborë.