Moti me reshje shiu, temperatura deri më 22 gradë

Moti në mbarë vendin do të jetë i ndryshueshëm me reshje të shiut dhe me erë mesatare, përkohësisht të përforcuar veriore. Në disa vende do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 3 deri 12, ndërsa ajo e ditës prej 15 deri 22 gradë.

UV-indeksi do të jetë 6.

Në Shkup mot i ndryshueshëm me vranësira, reshje të përkohshme të shiut dhe me erë mesatare, përkohësisht të përforcuar veriore. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 8, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 19 gradë.

Vazhdon periudha e motit të ndryshueshëm me vranësira dhe reshje të përkohshme të shiut.