Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 12 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryj erë e lehtë deri në mesatare. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -7 deri në 0 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 8 deri në 14 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë, moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, do të fryj dhe erë e lehtë. Temperatura minimale do të ulet në -4 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 12 gradë Celsiusë.