Moti me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 20 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare në pjesët perëndimore nga perëndimi, dhe në lindje nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 20 gradë.

Në Shkup, me diell dhe i ngrohët. Temperatura minimale do të ulet në -2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 18 gradë Celsiusë.