Moti me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri 21 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe I ngrohtë. Paradite me vranësira të vogla mesatare lokale, posaçërisht në rajonet verilindore. Do të fryjë erë e matur, përgjatë Vardarit përkohësisht e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 3 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 21 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla. Tempereatura minimale do të ulet në 0 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 18 gradë Celsiusë.