Moti i ndryshueshëm, temperatura deri në 13 gradë

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, nëpër vendet malore me reshje të dëborës. Paradite do të jetë më me diell, do të fryjë erë e përforcuar në pjesët jugore dhe përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të ulëte në -2 deri në 6 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij prej 3 deri në 13 gradë Celsiusë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira, pasdite me periudha dielli, do të fryjë dhe erë e përforcua nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet deri në 3 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij deri në 10 gradë Celsiusë.