Mot me vranësira dhe shi

Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë kryesisht më vranësira, në orët e mëngjesit me shi të përkohshëm që pritet të kalojë në borë të lehtë në pjesën jugperëndimore. Në male të reshurat do të kalojnë në borë të lehtë. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare kryesisht nga veriu.

Temperatura e mëngjesit do të sillet prej minus 2 deri në 5 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 1 deri 7 gradë Celsius.

Në Shkup mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe shi të përkohshëm. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të zbret deri në 2, ndërsa ajo gjatë ditës deri në 6 gradë.

Në periudhën që pason do të mbajë mot stabil me kushte për paraqitje të mjegullës nëpër lugina.