Mot me diell dhe i ftohtë

Moti sot do të jetë me diell, por i ftohtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët veriore. Temperatura do të jetë në interval prej 3 deri në 10 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i vranët. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura do të jenë në interval nga -9 deri 5 gradë Celsius.