Mot i vranët me mjegull nëpër lugina

Në Maqedoninë e Veriut sot do të mbajë mot me diell dhe me vranësira mesatare. Në pjesën më të madhe të ditës luginat do të mbeten me mjegull dhe të ftohta. Temperatura maksimale do të arrijë në 17 gradë. Në Shkup do të ketë mjegull ndërsa temperatura maksimale do të arrij deri në 7 gradë Celsius.