Mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell

Në Maqedoni sot do të kemi mot të ndryshueshëm me vranësira dhe periudha me diell, do të fryje erë e dobët jugore. Në fund të ditës dhe gjatë natës në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut. Temperatura do të sillet nga -4 deri në 11 gradë Celsius. Në Shkup mot i ngjashëm me temperaturë nga -2 në 15 gradë Celsius.