Mot i ligë në Shkup, reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe gjatë natës

Shkupi gjatë pasdites u përfshi nga reshjet e shiut dhe për pak kohë reshjet mbushën rrugët ujë.

Edhe sonte dhe nesër moti do të jetë i ndryshueshëm dhe jostabil me reshje të shiut.

Në disa vende pritet të ketë edhe reshje më intensive të shiut dhe shfaqja e breshërit.

Të hënën pritet stabilizimi i motit. Gjatë ditës së martë dhe të mërkurë, kryesisht në pjesët perëndimore të vendit priten reshje të shiut.