Mjekonin pacient me koronavirus, humbin jetën dy mjekë në Pekin

Edhe dy mjekë në Kinë, të moshës prej 42 dhe 55 vite, humbën jetën nga koronavirusi.

Ata ishin infektuar me virusin përderisa mjekonin pacientë në spitalet në provincat Hubei dhe Hainan, transmeton Si-En-En.

Deri më tani nga koronavirusi humbën jetën të paktën dhjetë mjekë dhe punëtorë shëndetësorë.