Mickovski: Edhe ikja edhe kthimi i Mijallkovit është në marrëveshje me Zaevin

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski, ka reaguar pas paraqitjes së Sasho Mijallkovit në Prokurori. Mickovski, akuzoi se Zaev dhe Mijallkov janë marë vesh për ikjen e tij, por pasi është vërejtur reagimi i opinionit, me marrëveshje Mijallkov është kthyer.

Mickovski akuzoi u shpreh i bindur se kjo qeveri së shpejti do të bie dhe se Zaev dhe Mijallkov do të përfundojnë në burg.
Madje Mickovski ka vlerësuar se edhe ikja e Gruevskit nga Maqedonia ka qenë me marrëveshje.