Mbreti Charles dëbon Princin Harry dhe Meghan Markle?

Meghan Markle dhe Princi Harry kanë hequr dorë zyrtarisht nga Mbretëria e Bashkuar.

Sipas ITV News, Duka dhe Dukesha e Sussex më në fund janë paketuar dhe janë zhvendosur nga Frogmore Cottage – tre muaj pasi mbreti Charles i dëboi ata nga prona.

Në fakt, një zyrtar i pallatit i tha mediumit se Harry dhe Markle, “vetëm ishin larguar” nga pasuria.

Pavarësisht se u zhvendos në Kaliforni në vitin 2020 në mes të Megxit, vilë – e cila ndodhet në pasurinë Windsor – ishte rezidenca e tyre zyrtare në Mbretërinë e Bashkuar.

Monarku, 74-vjeçar, me sa duket filloi procesin e dëbimit vetëm një ditë pasi kujtimet tronditëse të Princit Harry, “Spare” doli në publik.