Lëkundet sërish Shqipëria, tjetër tërmet 4.3 ballë i shkallës rihter

Një tjetër tërmet ka rënë në Shqipëri pak më parë dhe magnituda ka qenë 4.3 e shkallës rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 7 kilometra larg Rrogozhinës dhe 37 kilometra larg Tiranës.

Lëkundjet e tij kanë qenë të lehte dhe aspak shqetësuese.

Pas tërmetit të 26 nëntorit ku la edhe 51 viktima lëkundjet janë paralajmëruar që do të vazhdojnë dhe ditët e fundit janë qetësuar shumë me përjashtim të ndonjë rasti kanë qenë mbi 4 ballë.