Leicester – Arsenal, formacionet zyrtare

“Foxes” do të hyjnë në këtë ndeshje me shumë mungesa, Fofana, Justin, Maddison, Perez dhe Praet pritet të mungojnë për vendasit, transmeton lajmi.net.

Ndërsa Arsenali është i kompletuar dhe nuk ka lëndime.

Leicesteri qëndron në vendin e tretë me 49 pikë, ndërsa Arsenali qëndron në vendin e 11-të me 34 pikë.

Në pesë ndeshjet e fundit, Leicesteri ka regjistruar tre fitore, nje barazim dhe një humbje, ndërsa Arsenali ka formë te keqe, “The Gunners” kanë regjistuar tre humbje, një fitore dhe një humbje në pesë ndeshjet e fundit.

 

Formacionet zyrtare te klubeve./Lajmi.net/

Leicester City: Schmeichel, Castagne, Soyuncu, Thomas, Ricardo, Ndidi, Tielemans, Barnes, Ihenacho, Vardy.

Arsenal: Leno, Cerdric, Luiz, Mari, Tierney, Xhaka, Elneny, Pepe, Smith Rowe, Willian, Lacazette.