Laporta e konfirmon se Barcelona e do transferimin e Guler

Emri i Arda Guler është përfshirë në spekulime masive gjatë javëve të fundit. Sensacioni 18-vjeçar ka qenë i lidhur me disa klube të mëdha në të gjithë Evropën, pasi doli se ai ka një klauzolë lirimi prej 18 milionë euro në kontratën e tij me Fenerbahçen.

Barcelona dhe Real Madrid janë të dy të interesuar për nënshkrimin e Guler, megjithëse është i pari që duket se është më i miri për të përfunduar një marrëveshje.

Deco, drejtori i ri i tyre sportiv, udhëtoi për në Stamboll të enjten për të diskutuar një marrëveshje me Fenerbahçen, si dhe agjentët e Guler.

I pyetur nga Esport3 në lidhje me këtë çështje, Joan Laporta konfirmoi se Barcelona po punon për një marrëveshje për të nënshkruar me Guler, me Decon që drejton negociatat.

La Liga po i jep Barcelonës dritën jeshile për të nënshkruar me Gulerin, mirëpo nuk ka gjasa që ata të jenë në gjendje ta nënshkruajnë atë këtë verë për shkak të problemeve të tyre financiare. Megjithatë, një marrëveshje për vitin e ardhshëm duket të jetë një mundësi e vërtetë.

Duket se ka besim në rritje nga brenda Barcelonës se ata mund të arrijnë një marrëveshje për Guler, e cila do të ishte një biznes sensacional, si për të tashmen ashtu edhe për të ardhmen.