Kanita publikon këngën me të cilën do marrë pjesë në ‘Festivalin e RTSH-s’

Sot është planifikuar të publikohen këngët e ‘Festivalit të RTSH-së’, dhe disa nga to tani janë publikuar, pjesëmarrëse në këtë festival është edhe Kanita, shkruan lajmi.net.

Këngëtarja para pak ore ka publikuar këngën ‘Ankth’ projekt ky që Kanita do konkurrojë në edicionin e 58-të.

Ky edicion do jetë shumë konkurrues pasi pjesëmarrës janë emra të mëdhenj të skenës së muzikës shqiptare si Elvana Gjata, Arilean Ara, Era Rusi. /Lajmi.net/