Juventusi për 20 minuta e deklasoi Romën dhe kualifikohet në gjysmëfinale të kupës së Italisë

Juventusi mposhti Romën në Torino me 3-1.

Golat për zonjën e vjetër i shënuan: Cristiano Ronaldo(26), Rodrigo Bentancur (38) dhe Leonardo Bonucci (45+2).

Juve në gjysmëfinale e pret fituesin e takimit Torino-Milan, kurse Napoli e pret fituesin e ndeshjes Inter-Fiorentina.