Jonida Maliqi do ta bëjë hapjen e natës së parë të “Festivalit të Këngës”

Contestant Jonida Maliqi of Albania poses on the "Orange Carpet" during the opening ceremony of the 2019 Eurovision Song Contest in Tel Aviv, Israel May 12, 2019. REUTERS/Amir Cohen

Fituesja e edicionit të kaluar të këtij festivali, Jonida Maliqi, do ta bëjë hapjen e festivalit, shkruan lajmi.net.

Këtë vit gara mes artistëve është e ngushtë, pasi do të garojmë shumë emra të njohur të estradës.

Fituesi i Fesitvalit të Këngës në RTSH, do ta përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision”.

Kujtojmë se ky edicion po organizohet nga Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu. /Lajmi.net/