Johnny Deep ka vendosur të kthehet te “Pirates of the Caribbean”, në bisedime me Disney për 300 milionë dollarë

Johnny Depp thuhet se ka vendosur ‘të kthehet’ në Pirates of the Caribbean pasi u hoq nga ekskluziviteti në 2018.

Depp ishte kryesuesi kryesor në pesë filma të Pirates gjatë 15 viteve të fundit dhe bëri atë që mendohej të ishte udhëtimi i tij i fundit në “Black Pearl” në “Dead Men Tell No Tales”, i cili u publikua në 2017, transmeton lajmi.net.

Por një burim i tha Poptopic se aktori, 59 vjeç, ka qenë në bisedime me Disney për një “marrëveshje prej 300 milionë dollarësh” pasi fitoi përsëri gjyqin e tij për shpifje Amber Heard.

“The insider” zbuloi se Disney janë të interesuar të rregullojnë marrëdhënien me Depp dhe së fundmi kanë kontaktuar me të.

Ata thanë: “Ata kontaktuan me aktorin përpara gjyqit të tij për shpifje kundër Amber Heard dhe e pyetën nëse ai do të ishte i interesuar të kthehej për një ose dy filma pirate.

Burimi shtoi se një tjetër projekt është në punë për Disney Plus. Ata thanë: “Marrëveshja thuhet se është që Johnny Depp të kthehet si Jack Sparrow në Pirates of the Caribbean 6 dhe një seri spin-off Disney Plus për jetën e hershme të Kapitenit të The Black Pearl”.

“Ajo që mund t’ju them është se studioja ka shkruar tashmë një draft për një film për Jack Sparrow, kështu që ata kanë shumë shpresë se Johnny do t’i falë ata dhe do të kthehet si personazhi i tij ikonë”, vazhduan burimet.

Ekipi ligjor i aktorit pretendon se ai humbi një ditë pagese prej 22 milionë dollarësh pasi Heard botoi shkrimin e saj në Washington Post në 2018 që nuk e identifikonte Depp-in, por e quajti qartë atë si një abuzues në familje.