Jane ndier serish lekundje te forta termeti ne Tirane dhe Durres

Lëkundje të forta tërmeti janë ndier në Tiranë dhe Durrës pak momente më parë.

Pasgoditja rezulton të ketë qenë me një magnitudë rreth 4.7 të shkallës rihter. Mësohet se epiqendra e pasgoditjes është regjistruar në afërsi të Vorës.