Izraeli thotë se nuk do të ketë më bisedime për armëpushim derisa Hamasi të dërgojë listën e pengjeve të gjallë

Izraeli u ka thënë ndërmjetësuesve të Egjiptit dhe Katarit se nuk do të vazhdojë me negociatat për armëpushim derisa Hamasi t’i dërgojë një listë të pengjeve izraelite që mbeten gjallë në Gaza, raporton faqja e lajmeve Walla e Izraelit, duke cituar një zyrtar të lartë izraelit.

Ai tha se Izraeli po kërkon gjithashtu një “përgjigje serioze” nga Hamasi për numrin e të burgosurve palestinezë që po kërkon të lirohen si pjesë e një marrëveshjeje të mundshme, raportoi Walla./aljazeera