Ivana Knoll kishte konkurruar vite më parë në konkurs bukurie, kështu dukej atëherë

Ivana Knoll është tifozja më e komentuar në Kampionatin Evropian, pas famës që mori në Kampionatin Botëror në Katar.

Ajo nuk mungon në asnjë ndeshje të kombëtares kroate dhe për të shkruajnë shpesh mediet e huaja.

Knoll arrin që secilën herë të marrë vëmendjen e fansave dhe të fotoreporterëve në stadiume.

Foto: Ivana Knoll / Instagram

Një influencere tashmë e njohur në internet, shumë pak e dinë që bukuroshja kroate kishte konkurruar në vitin 2016 në konkursin e Miss Kroacisë si përfaqësuese e diasporës, por nuk fitoi konkursin, raporton mediumi kroat Index.hr.

Ajo ka bërë një ndryshim tejet drastik, që kur mori pjesë në këtë konkurs bukurie.

Foto: Ivana Knoll / Miss Kroacia 2016

Në të njëjtin vit, modelja konkurroi edhe në konkursin e Miss Zagrebit.

Foto: Ivana Knoll / Index.hr