Ish-trajneri i Barcelonës do të marrë drejtimin e Inter Miamit

Gerardo Martino do të bëhet trajneri i ri i Inter Miami, raporton Marca.

Ardhja e Leo Messit luajti një rol të rëndësishëm në zgjedhjen e trajnerit të klubit. Tata Martino drejtoi Barcelonën nga 2013 deri në 2014 dhe Argjentinën nga 2014 deri në 2016.

Tata Martino denies ever saying his famous phrase about Lionel Messi - Football España

Si Sergio Busquets ashtu edhe Jordi Alba mund të nënshkruajnë për Inter Miami këtë verë. 60-vjeçari i ka drejtuar të dy lojtarët në sezonin 2013/14.

Barcelona fitoi vetëm Superkupën e Spanjës në sezonin 2013/14, duke përfunduar e 2-ta në La Liga dhe duke u eliminuar në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.

I'm from Lionel Messi's town and managed him at Barcelona AND Argentina - now I can stop him ever winning the World Cup | The Sun

Inter Miami aktualisht është në fund të grupit të tyre MLS pas një fillimi zhgënjyes të sezonit nën drejtimin e Phil Neville.