Isa Mustafa në pozicion të çuditshëm para Hashim Thaçit (Foto)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka realizuar takime të ndara sot me kryetarët e tri partive më të mëdha, Albin Kurtin, Isa Mustafën dhe Kadri Veselin.

Pas takimit, Kurti ka kërkuar zgjedhje të reja, kurse Mustafa është shprehur kundër zgjedhjeve, duke kërkuar formim të qeverisë së re, transmeton Gazeta Lajm.

Mediumeve kosovare u ka bë përshtypje edhe pozicioni interesant i Isa Mustafës para Thaçit, në foton e kapur nga fotografi zyrtar i presidencës.