Interi refuzon ofertën e parë të Manchester United për Onanan

Sipas Sportitalia, oferta e parë nga Manchester United për Andre Onanan është refuzuar, pasi Interi vendosi çmimin prej 60 milionë euro për portierin.

Portieri kërkohet nga Erik ten Hag dhe kjo nuk është sekret, pasi ata kanë punuar së bashku te Ajax.

Nerazzurrët duan të paktën 60 milionë euro nga shitja e Onanas.

Eksperti i transferimeve të Sportitalia, Alfredo Pedulla, pohon këtë mbrëmje se Manchester United ka bërë ofertën e parë zyrtare për Onanën, por unë u refuzova.

Oferta ishte me vlerë 45-50 milionë euro duke përfshirë bonuset dhe kjo nuk mjaftoi për Interin.

Onana u afrua verën e kaluar si lojtar i lirë pasi kontrata e tij me Ajax u lejua të ndërpritej dhe menjëherë u bë sensacion, duke i ndihmuar ata të arrinin në finalen e Ligës së Kampionëve me pritjet e tij.

Sot u raportua se Interi kishte nisur bisedimet me Shakhtar Donetsk për Anatoliy Turbin si një zëvendësues i mundshëm i Onanas në portë.