Infermierja italiane vret veten pasi doli pozitive për koronavirus

Daniela Trezzi, 34-vjeç, po punonte në vijën e parë të krizës koronavirus në një spital në Lombardi, rajoni me prekjen më të madhe të Italisë, raporton “Daily Mail”.

Federata Kombëtare e infermierëve të Italisë konfirmoi vdekjen e saj dhe shprehu ‘dhimbjen dhe shqetësimin’ e saj në një deklaratë mbrëmë.

Federata tha se infermierja kishte vuajtur ‘stres të rëndë’ sepse ajo kishte frikë se po përhapet virusi ndërsa përpiqej të vinte nën kontroll krizën.

Loading...