Indonezi, tërmet 6.9 ballë/ Fuqia, sa rreth 15 bomba atomike

Një tërmet me magnitudë 6.9 ballë ka rënë në Indonezi sipas “European Mediterranean Seismological Centre (EMSC)”.

Tërmeti ka qenë me epiqendër në det dhe një thellësi prej 112 kilometrash, akoma nuk ka raportime nëse ka shkaktuar ndonjë dëm, edhe pse shanset janë të pakta duke qenë se ka qenë shumë në thellësi në det.

Rreziku më i madh tani është ndonjë cunami të mundshëm.

Fuqia që ky tërmet ka çliruar është i barabartë me 14.9 bomba atomike.