Hendboll/Maqedonia e Veriut humbi nga Çekia, komplikon kualifikimin

Maqedonia e Veriut në hendboll humbi nga Çekia me rezultat 27-25, në ndeshjen e dytë të grupit B në Wien, në kampionatin europian.

Pjesa e parë përfundoi 11-9 për Maqedoninë, ndërsa në pjesën e dytë çekët luajtën më mirë dhe fituan me 27-25.

Të martën, Maqedonia e Veriut luan kundër vendësve të Austrisë.

Loading...