Gresa Behluli me potpuri moderne për fundvit

Gresa Behluli ka publikuar potpuri të këngëve “Fshatarja ime, “Merrma shiun” dhe “Gocë pejane”, shkruan lajmi.net.

Këngëtarja ka falënderuar Sabri Fejzullahun dhe Bedri Pejanin që e pasuruan muzikën shqipe me këto këngë si dhe kompozitorin Xhevdet Gashi që e lejoi t’i ripërpunojë ato.

“Potpuri me kenge të zgjedhura :
“Fshatarja ime”
“Merrma shiun”
“Goce pejane”
Faleminderit artisteve te medhej Sabri Fejzullahu dhe Bedri Islami qe e kane pasuru muziken shqipe me kenge te bukura.
Falenderoj kompozitorin e ketyre kengeve z.Xhevdet Gashi që me lejoj ti riperpunoj”, tha Gresa në një prononcim për lajmi.net.

Më poshtë mund t’i dëgjoni këngët e Sabri Fejzullahut dhe Bedri Islamit të kënduara në versionin e Gresa Behlulit. /Lajmi.net/